Bylina Funkia Hosta mix 7 sztuk w sklepie CebuleKwiatowe

W sklepie CebuleKwiatowe od firmy Florio znajduje się oferta na kupno mixu aż 7 sztuk byliny funkii ogrodowej, co jest naprawdę bardzo świetną okazją do zagospodarowania zacienionego terenu. Hosta jest rośliną wieloletnią, która zasłynęła ze swoich charakterystycznych zielonych ludzi, które u każdej odmiany (a jest ich sporo) prezentują się inaczej, zachowując przy tym swoje główne cechy, za które jest tak uwielbiana przez właścicieli ogrodów. W ofercie znajduje się mix 7 sztuk, które są niespodzianką dla kupujących, ponieważ nie wiadomo jaka piękna odmiana się trafi.

Bylina Funkia Hosta
obrazek prezentujacy

Bylina Funkia Hosta - dlaczego warto zasadzić ją w ogrodzie?

Bylina funkia ogrodowa, inaczej nazywana hostą jest rośliną, która tak naprawdę dopełni każdy ogród. W ogrodzie prezentuje się pięknie przez cały rok przez swoje duże zielone liście, natomiast w okresie czerwiec/lipiec potrafi mile zaskoczyć, wypuszczając jasnofioletowe kwiaty. Hosta jest rośliną typowo na stanowiska półcieniste bądź całkowicie zacienione, więc powinna idealnie się sprawdzić do obsadzenia pod koronami drzew, dużych krzewów lub przy ścianach i murach zasłaniających promienie słońca.

Termin sadzenia funkii

Okres sadzenia funkii przypada na cały ich okres wegetacyjny, więc tam między marcem a październikiem. Jednakże lepiej jest przyjąć, że funkie najlepiej sadzić w zależności od tego, jaka jest pogoda w danym czasie. Jeżeli przymrozki już ustąpiły, to można zacząć powoli sadzić funkie do ogrodu i ostatnie sztuki najlepiej będzie skończyć sadzić tak, aby roślina zdążyła puszczać korzenie przed nadejściem zimy. Funkie należy obficie podlewać tuż po zasadzeniu w glebę, natomiast w późniejszym okresie wskazane jest zraszanie jej.

Funkia Hosta mix - sklep online

Korzystając z oferowanych mixów funkii ze sklepu internetowego CebuleKwiatowe, kupuje się tak naprawdę paczkę niespodziankę, której zawartość dopiero będzie można poznać po zasadzeniu cebulek w ziemię i odczekaniu, aż nie wyrośnie. Nie trzeba się przejmować przymusem czytania o wymaganiach wszystkich odmian funkii, ponieważ każda z nich ma te same zapotrzebowania na wodę, glebę i światło - a jak dobrze wiadomo, funkia lubi stanowiska zacienione. Na stronie sklepu znajdzie się kilka różnych mixów, jednak mix 7 sztuk, jest najbardziej opłacalny ze względu na swoją dobrą, przystępną cenę.

W zeszłym sezonie zapragnęło mi się posiadać jakieś rośliny pod murem, który daje sam cień. Po krótkim obeznaniu się w sieci trafiłam na fajną ofertę zakupu mixu 7 sztuk funkii. No jestem zachwycona tym jak mi pięknie rosną. Polecam z całego serca

Iwona

Dla mnie to niesamowite jak w cieniu może jakakolwiek roślina tak rosnąć. Funkia to naprawdę najlepsze co mnie ostatnio spotkało. A sam sklep? Rewelacja. Tak miła obsługa, we wszystkim pomogą i doradzą, szybka wysyłka.

Barbara

Zamawiam u Florio od bardzo dawna rośliny dla mojej małżonki i nigdy jeszcze nie spotkałem się z zawodem zawsze wszystko jest dopięte na ostatni guzik produkty przychodzą dobrze zapakowane a potem rosną nam piękne kwiaty w ogrodzie

Kazimierz

Kwiaty są piękne! Jestem wielką fanką funkii i teraz mogłam zakupić kilka sztuk naraz w dobrej cenie. Mój cały ogród jest w kwiatach od Florio i posiadam chyba wszystkie odmiany funkii jakie są dostępne na ich stronie. serdecznie polecam!

Klementyna