Ciemiernik Helleborus Pretty Elen Pink w sklepie CebuleKwiatowe

Ciemiernik jest nietypową rośliną, która kwitnie zarówno jesienią, jak i zimą. Należy on do rodziny jaskrowatych, a jego wysokość sięga do 50 cm, układając się w niesamowite kępki. Odmiany ciemiernika posiadają kwiaty o odmiennych barwach, które umiejscowione są na końcach łodyg. Roślina jest w pełni mrozoodporna, dzięki czemu nie wymaga wykopywania przed okresem zimowym. Co więcej, przesadzenie oraz susza niekorzystnie wpływają na ciemiernika, natomiast towarzystwo liściastych krzewów jest dla niego odpowiednie.

Ciemiernik Helleborus Pretty Elen Pink
obrazek prezentujacy

W jakiego typu ogrodzie sprawdzi się Ciemiernik Helleborus?

Ciemiernik Helleborus to roślina, która doskonale dopełni aranżację praktycznie każdego ogrodu. Warto jednak pamiętać o jej regularnym nawadnianiu, a dzięki posadzeniu byliny w sąsiedztwie liściastych krzewów, można w prosty sposób zapewnić jej osłonę przed wiatrem. Ciemiernik pasuje do wszystkich rodzajów ogrodów, ale również świetnie poradzi sobie w okolicy zbiorników wodnych oraz w pojemnikach. Roślina wspaniale się prezentuje, co stwarza wiele możliwości jej wykorzystania, by tworzyła z pozostałymi kwiatami i krzewami spójną całość.

Uprawa - Helleborus

Uprawa ciemiernika nie jest nader skomplikowany zadaniem, jednak warto pamiętać, że najlepiej czuje się on w wilgotnej glebie oraz półcienistych stanowiskach. Kłącze należy posadzić na głębokości wynoszącej 6 cm, co jest optymalnym rozwiązaniem dla rośliny. Warto rozpocząć sadzenie bardzo wczesną wiosną w żyznej, aczkolwiek przepuszczalnej ziemi. W wyniku tego, iż ciemiernik helleborus niekorzystnie znosi przesadzanie, warto nie podejmować się takich czynności, co pozytywnie wpłynie na stan rośliny.

Ciemiernik Helleborus - sklep online

Planując inwestycję w urozmaicenie swojego ogrodu, warto zajrzeć na stronę sklepu FLORIO, gdzie można zaopatrzyć się w ciemiernik helleborus. W sklepie pracuje sympatyczna i pomocna obsługa, której można zadać szereg pytań dotyczących rośliny. To profesjonalne miejsce, w którym znajduje się szeroki wybór roślin, w tym przepiękny i unikatowy ciemiernik helleborus, który dopełni wystrój każdego ogrodu. Asortyment FLORIO spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów, czyniąc ich ogród niepowtarzalnym.

Ciemiernik Helleborus to niezwykła roślina, która urozmaiciła mój ogród. Obecnie jestem z jego aranżacji bardzo zadowolona. Muszę pochwalić również obsług sklepu FLORIO, która pomogła mi w podjęciu decyzji.

Anna

świetna obsługa, fachowe doradztwo i wiele możliwości. zdecydowałam się na ciemiernik, który zachwyca swoim wyglądem, a mój ogórd wygląda zdecydowanie lepiej.polceam sklep i na pewno jeszcze do niego wrócę.

Agnieszka

Jestem miłośnikiem nietuzinkowych roślin, do jakich z pewnością mogę zaliczyć ciemiernik. Niesamowita barwa, kształt i estetyka sprawiają, że mój ogród nabrał nowego charakteru. Jestem z jego aranżacji niesamowicie zadowolony.

Mariusz

FLORIO to sklep internetowy, z którego korzystam regularnie. Aktualnie kupiłam roślinę ciemiernik, która zachwyciła mnie swoim wyglądem. Jest łatwa w uprawie, nie trzeba jej przesadzać, a dodatkowo dobrze znosi zimę.

Katarzyna